Педагогічна майстерня класних керівників Первомайського ліцею "Ерудит" Первомайської міської ради Миколаївської області
ВЕДУТЬ ЗА СОБОЮ, НЕ БОЯТЬСЯ БУТИ КРАЩИМИ!

вівторок, 9 червня 2026 р.

29 грудня відбулося засідання педагогічної майстерні класних керівників «Ведуть за собою, не бояться бути першими!» Під час засідання класні керівники опрацювали Закон України від 06.06.2024 р. № 3792-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми», набрання чинності відбудеться 06.10.2024 р., постанову КМУ від 4 червня 2025 р. № 658 «Про затвердження Типової програми унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми», постанову КМУ від 19 листопада 2025 р. № 1513 «Про затвердження Порядку реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми», наказом по ліцею «Про створення комісії з виявлення та реагування на факти насильства та жорстокого поводженню з дітьми в ліцеї у 2025-2026 н.р.» та Положення щодо унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми у Первомайському ліцеї «Ерудит» Первомайської міської ради Миколаївської області. Практичним психологом було проведено тренінгове заняття для класних керівників, спрямоване на емоційне розвантаження педагогів та профілактику професійного вигорання. Під час заняття учасники розповідали про свої горнятка як символ власного емоційного стану та ресурсу. Було виконано вправи на тілесність, спрямовані на зниження напруження та усвідомлення взаємозв’язку тіла і психіки, що сприяє стабілізації психоемоційного стану. Напередодні новорічних свят педагоги взяли участь у творчій вправі зі створення казки та «чарівних дерев», що допомогло сформувати позитивний настрій, актуалізувати внутрішні ресурси та посилити віру в здійснення бажань.
В Первомайському ліцеї "Ерудит" з 25 по 29 травня 2026 року в рамках Національного тижня безбар’єрності класними керівниками були проведені класні години для учнів середньої та старшої ланки. Підлітки досліджували важливі теми: «Бар’єри навколо нас» та «Інклюзія та рівні можливості». Старшокласники шукали відповіді на складні питання: як зробити наше суспільство відкритим, толерантним та комфортним для кожного. Свобода, рівність та повага — це не просто слова, а принципи, які наші учні втілюють у життя вже сьогодні. Творимо простір, де цінний кожен! 🇺🇦✨
ШАНОВНІ БАТЬКИ! Питання відвідування учнями гімназії є сьогодні надзвичайно важливим,тому нагадуємо,щозгідно з КонституцієюУкраїни, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту",Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646. «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»: 1)Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в гімназії. 2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад,подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють,про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року. 3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до гімназії не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску). 4)У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо. 5)У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня. 6)Факт запізнення та довчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь) 7)У випадку відсутності учнів у гімназії понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у гімназії понад 10 днів до відділу освіти Яблунівської селищної ради та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД . 8)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються: · Хвороба. · Призначений візит до лікаря. · Смерть близьких родичів. · Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу. · Непередбачена ситуація, що виходить замежі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у гімназії. · Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву. БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах: І. ЗгідноСімейного кодексу Україниухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України: -Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. - Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу віддвох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

29 грудня відбулося засідання педагогічної майстерні класних керівників «Ведуть за собою, не бояться бути першими!» Під час засідання класні...