Педагогічна майстерня класних керівників Первомайського ліцею "Ерудит" Первомайської міської ради Миколаївської області
ВЕДУТЬ ЗА СОБОЮ, НЕ БОЯТЬСЯ БУТИ КРАЩИМИ!

вівторок, 9 червня 2026 р.

29 грудня відбулося засідання педагогічної майстерні класних керівників «Ведуть за собою, не бояться бути першими!» Під час засідання класні керівники опрацювали Закон України від 06.06.2024 р. № 3792-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми», набрання чинності відбудеться 06.10.2024 р., постанову КМУ від 4 червня 2025 р. № 658 «Про затвердження Типової програми унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми», постанову КМУ від 19 листопада 2025 р. № 1513 «Про затвердження Порядку реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми», наказом по ліцею «Про створення комісії з виявлення та реагування на факти насильства та жорстокого поводженню з дітьми в ліцеї у 2025-2026 н.р.» та Положення щодо унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми у Первомайському ліцеї «Ерудит» Первомайської міської ради Миколаївської області. Практичним психологом було проведено тренінгове заняття для класних керівників, спрямоване на емоційне розвантаження педагогів та профілактику професійного вигорання. Під час заняття учасники розповідали про свої горнятка як символ власного емоційного стану та ресурсу. Було виконано вправи на тілесність, спрямовані на зниження напруження та усвідомлення взаємозв’язку тіла і психіки, що сприяє стабілізації психоемоційного стану. Напередодні новорічних свят педагоги взяли участь у творчій вправі зі створення казки та «чарівних дерев», що допомогло сформувати позитивний настрій, актуалізувати внутрішні ресурси та посилити віру в здійснення бажань.
В Первомайському ліцеї "Ерудит" з 25 по 29 травня 2026 року в рамках Національного тижня безбар’єрності класними керівниками були проведені класні години для учнів середньої та старшої ланки. Підлітки досліджували важливі теми: «Бар’єри навколо нас» та «Інклюзія та рівні можливості». Старшокласники шукали відповіді на складні питання: як зробити наше суспільство відкритим, толерантним та комфортним для кожного. Свобода, рівність та повага — це не просто слова, а принципи, які наші учні втілюють у життя вже сьогодні. Творимо простір, де цінний кожен! 🇺🇦✨
ШАНОВНІ БАТЬКИ! Питання відвідування учнями гімназії є сьогодні надзвичайно важливим,тому нагадуємо,щозгідно з КонституцієюУкраїни, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту",Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646. «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»: 1)Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в гімназії. 2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад,подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють,про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року. 3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до гімназії не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску). 4)У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо. 5)У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня. 6)Факт запізнення та довчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь) 7)У випадку відсутності учнів у гімназії понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у гімназії понад 10 днів до відділу освіти Яблунівської селищної ради та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД . 8)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються: · Хвороба. · Призначений візит до лікаря. · Смерть близьких родичів. · Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу. · Непередбачена ситуація, що виходить замежі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у гімназії. · Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву. БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах: І. ЗгідноСімейного кодексу Україниухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України: -Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. - Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу віддвох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

вівторок, 28 жовтня 2025 р.

«Ведуть за собою, не бояться бути першими!» 28 жовтня відбулося засідання педагогічної майстерні класних керівників «Ведуть за собою, не бояться бути першими!» (координатор Карічковська Н.М.) Під час зустрічі було розглянуто важливе питання — «Роль класного керівника в соціалізації та розвитку соціальної зрілості учня». Учасники ділилися власним досвідом, обговорювали ефективні прийоми та методи роботи з учнями, спрямовані на формування соціальної компетентності. Педагоги також ознайомилися з кейсом вправ на розвиток емоційного інтелекту, які можна використовувати під час виховних годин та позакласної діяльності. У рамках роботи майстерні практичний психолог Галина Ілащук провела тренінг для вчителів ліцею, присвячений темі самотурботи та відновлення власних ресурсів. Під час тренінгу педагоги дізнавалися, як підтримувати себе у складних життєвих ситуаціях, знаходити баланс між різними сферами життя, а також визначати власні джерела сили та стійкості. У процесі виконання вправ учасники мали можливість поглянути на себе очима колег, відчути підтримку, а також творчо проявити свої емоції, створюючи “клубок емоцій” — символ внутрішнього стану та гармонії. Такі зустрічі допомагають педагогам зберігати ресурсність, емоційну рівновагу та натхнення, що є запорукою ефективної роботи й створення доброзичливої атмосфери в освітньому середовищі. Робота майстерні пройшла у творчій, доброзичливій та продуктивній атмосфері, сприяла професійному зростанню педагогів і надихнула на подальші успіхи.

понеділок, 27 жовтня 2025 р.

План роботи педагогічної майстерні 2025-2026 навч.рік

Траєкторії виховання Педагогічної майстерні класних керівників 1.Громадянсько-патріотична траєкторія oформування національної ідентичності, любові до України; oвиховання поваги до державних символів, традицій та культурної спадщини; oрозвиток активної громадянської позиції. 2.Морально-духовна траєкторія oвиховання цінностей доброти, поваги, толерантності; oформування внутрішньої культури особистості; oпідтримка традицій родинного та духовного виховання. 3.Соціальна траєкторія oрозвиток уміння співпрацювати, комунікувати, вирішувати конфлікти; oпідтримка культури взаємодопомоги й партнерства; oформування відповідального ставлення до суспільства. 4.Культурно-естетична траєкторія oдолучення до мистецтва, літератури, музики; oрозвиток творчості, креативності, художнього смаку; oзбереження і популяризація культурної спадщини. 5.Екологічна траєкторія oвиховання бережливого ставлення до природи; oформування екологічної свідомості та екологічної культури; oзалучення учнів до практичних природоохоронних справ. 6.Здоров’язбережувальна траєкторія oформування навичок здорового способу життя; oрозвиток фізичної культури, психологічної стійкості та безпеки; oпрофілактика шкідливих звичок. 7.Траєкторія особистісного зростання oрозвиток лідерських якостей, самостійності та відповідальності; oформування навичок самопізнання та самореалізації; oпідтримка у виборі життєвих цілей і професійного шляху. Читати далі: https://docs.google.com/document/d/1tWBSBn6hsrOmY0uSnkDN8EsJ9vcVXzS_/edit?usp=sharing&ouid=100178893550616379076&rtpof=true&sd=true

середа, 26 березня 2025 р.

#Засідання_педагогічної_ради

#Засідання_педагогічної_ради 25.03.2025 року в Первомайському ліцеї «Ерудит» відбулося засідання педагогічної ради. На засіданні педагогічної ради розглядалося ряд питань: - Про визнання/невизнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу ; - Про результати вивчення педагогічної діяльності вчителів, які атестуються у 2024-2025 навчальному році; - Про стан реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в Первомайському ліцеї «Ерудит». Педрадою визнано сертифікати про підвищення кваліфікації, обговорено досягнення та успіхи здобувачів освіти і педагогічних працівників у навчальній та виховній діяльності. Ключовим питанням для обговорення на засіданні, згідно порядку денного, було питання «Про стан реалізації Концепції національно-патріотичного виховання Первомайському ліцеї «Ерудит». Про національно-патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця говорила в своїй доповіді заступник директора з навчально – виховної роботи Наталія КАРІЧКОВСЬКА. Своїм індивідуальним сучасним підходом, креативністю, інноваційністю щодо організації національно – патріотичного виховання поділилися вчителі ліцею, а саме: - «Національно-патріотичне виховання в науково-педагогічному проєкті “Інтелект України» (Татарінцева О.В., вчитель початкових класів); - «Патріотичне виховання на уроках математики» (Дудіна Н.М., вчитель математики); - «Національно-патріотичне виховання на уроках української мови та літератури» (Дячук С.П., вчитель української мови та літератури); - «Виховання патріотів через уроки історії» (Постнікова Г.О., вчитель історії); - «Національно-патріотичне виховання на уроках інформатики» (Дячук О.К., вчитель інформатики); - «Роль учнівського самоврядування в становленні громадянина, патріота України з високою національною свідомістю» (Кравченко Н.В., педагог – організатор). За результатами засідання ухвалено управлінські рішення, що будуть визначати головний вектор роботи та розвитку закладу. Підбиваючи підсумки, директор ліцею Наталія ПТАШИНСЬКА висловила подяку всім присутнім за плідну працю та сумлінне виконання своїх обов’язків. Розуміючи, що подальший успіх залежить від зусиль усіх членів колективу, бажання працювати та віри у завтрашній день, Наталія Володимирівна побажала усім присутнім креативних ідей, творчих здобутків, при цьому дбати про власне життя і здоров’я і життя оточуючих. Віримо у Збройні Сили та нашу перемогу над ворогом!

четвер, 2 січня 2025 р.

Педагогічні посиденьки

31 грудня відбулося засідання педагогічної майстерні класних керівників, яке проходило в форматі «Педагогічних посиденьок». Під час роботи класні керівники обговорювали питання: - Використання сучасних інформаційних технологій для візуалізації освітнього контенту, кроки до цікавих та захопливих виховних заходів. - Психологічний комфорт учасників дистанційної освіти, як зробити онлайн заняття ефективними та цікавими. - Ярмарка ідей: Ефективна організація виховної роботи за допомогою сучасних інтерактивних сервісів при дистанційному навчанні. - Підведення підсумків роботи за 1 семестр 2024-2025 навч.року. Класні керівники не тільки обговорювали важливі питання, але й брали активну участь в інтерактивах . Засідання пройшло в дружній у невимушеній обстановці за чашкою кави.

29 грудня відбулося засідання педагогічної майстерні класних керівників «Ведуть за собою, не бояться бути першими!» Під час засідання класні...